Organizuojame miško kirtimą

Mes pasirūpiname rangovais, kurie suteiks medienos kirtimo ir traukimo paslaugas, prižiūrime jų darbą ir apskaitome pagamintą medieną. Vykdant kirtimus, vadovaujamasi ne tik Lietuvos teisės aktais, bet ir FSC standartų reikalavimais. 

Organizuojame miško kirtimą

Dažniausiai tenka organizuoti šiuos kirtimus:

Plyni kirtimai galimi brandžiuose medynuose III ir IV grupės miškuose. Kertant plynai, visas brandus medynas yra iškertamas vienu metu.

Atvejinai kirtimai atliekami kertant mišką per 2-3 kartus, siekiant sudaryti sąlygas savaiminiam miško atsikūrimui. Kirtimai dažniausiai kartojami kas 5 metus.  

Atrankiniais kirtimais paprastai kertami brandą pasiekę medžiai iš nebrandžių medynų.

Einamieji kirtimai – tai kirtimai, kai išimami silpnesni, prasčiau augantys medžiai, siekiant užtikrinti gerą medyno vystymąsi ir vertingesnės medienos išauginimą medyno brandos amžiuje, tuo pačiu panaudojant medyno prieaugį.

Sanitariniai kirtimai reikalingi siekiant pagerinti miško sanitarinę būklę. Kertami ligų, kenkėjų, vėjo ar kitų veiksnių pažeisti medžiai.

Tinklapyje naudojami slapukai. Jei sutinkate su slapukų naudojimu, spauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau apie slapukus galite skaityti Privatumo politikoje.